Prea săraci ca să fie turiști. Românii care nu merg în vacanțe: „N-am fost niciodată! Nici la munte, nici la mare, nici măcar în oraș” - Video | Digi24
Unii români nu au vizitat niciodată vreun muzeu din oraș. Alții nu au ieșit niciodată din sat, să meargă la oraș, la mare sau la munte. Aceasta este realitatea cumplită, generată în principal de sărăcie. În Prisăcani, un sat situat la nici 30 de...