Bolojan l-a numit șef la PNL Ialomița pe senatorul Adrian Peiu, ales pe listele S.O.S. România. Reacția dură a lui Daniel Zamfir
Senatorul Adrian Peiu a anunțat miercuri, în plenul Senatului, că s-a înscris în Partidul Național Liberal și va face parte din grupul parlamentar al PNL. Totodată va prelua interimatul organizației PNL Ialomița. Peiu a obținut mandatul de senator pe listele S.O.S. România, în circumscripția Ialomița, iar până de curând a condus grupul parlamentar Pace – Întâi România. Senatorul PSD Daniel Zamfir a avut o reacție dură după anunțul privind trecerea lui Adrian Peiu la PNL, acuzând partidele care susțin „cordonul sanitar” împotriva extremismului de aplicarea unor duble standarde.