Radosław Sikorski ostrzegał Ukrainę w 2022 r. "Nie chcieli wierzyć"
— Wielu nie potrafi sobie wyobrazić, że mogłoby do tego dojść także w Polsce — stwierdził wicepremier Radosław Sikorski, odnosząc się do działań zbrojnych, a w szczególności rakiet i dronów, które spadają tuż za polską granicą. Szef MSZ przypomniał, że w 2022 r. ostrzegał ukraińską delegację o nadchodzącym ataku Rosji.